Jak organizm reaguje w komorze tlenowej?

Tkanki naszego ciała potrzebują tlenu do funkcjonowania. Powietrze, którym oddychamy, zawiera tylko dwadzieścia jeden procent tlenu. Tlenoterapia hiperbaryczna polega na oddychaniu stu procentowej zawartości tlenu w specjalnej przestrzeni zwanej komorą hiperbaryczną. Ciśnienie powietrza wewnątrz wzrasta do poziomu wyższego niż normalne ciśnienie powietrza.

Kiedy warto zapisać się na tlenoterapię?

komora tlenowa rzeszówZwiększone ciśnienie powietrza w komorze pomaga płucom uzyskać więcej tlenu. Dostarczanie większej ilości tlenu do tkanek, które go potrzebują, może pomóc organizmowi w samoleczeniu i zwalczaniu niektórych infekcji. Komory tlenowe są stosowane dla wielu zaburzeń. Mogą to być pęcherzyki powietrza i gazu w naczyniach krwionośnych powodujące lokalne zatoki, niedokrwistość, poważne i duże oparzenia leczone w specjalistycznym ośrodku oparzeń czy zatrucie tlenkiem węgla. Jest wiele innych przykładów, gdzie przydatna okazuje się być komora tlenowa Rzeszów wykonał na ten temat badania i ustalił, że istnieje spora liczba osób, która ma ubytek słuchu. Całkowita utrata słuchu, która pojawia się nagle i bez znanej przyczyny jest leczona w Rzeszowie w komorze tlenowej. Oprócz tego są to wszelkiego rodzaju infekcje skóry i kości. Hiperbaryczna terapia tlenowa jest badana pod kątem innych schorzeń, w tym COVID-19. Jednak w chwili obecnej ma potwierdzonej skuteczności.

Tlenoterapia hiperbaryczna to inny rodzaj terapii tlenowej. Polega na oddychaniu tlenem do komory ciśnieniowej lub rurki, dzięki czemu płuca mogą pomieścić do trzech razy więcej tlenu niż podczas oddychania przy normalnym ciśnieniu powietrza. Dodatkowy tlen przepływa przez krew do narządów i tkanek ciała. Tlenoterapia hiperbaryczna jest stosowana w leczeniu wielu schorzeń i zaburzeń.